Доступність посилання

ТОП новини

Група 20 домовилася не допускати конкурентної девальвації


Барак Обама

Прага – Дводенні переговори в Сеулі лідерів двадцяти найпотужніших економік світу закінчилися досягненням певного порозуміння. Група двадцяти домовилася утримуватися від конкурентної девальвації – умисного здешевлення своїх валют із метою полегшення конкуренції своїх товарів на світових ринках.

У спільній декларації лідери країн Групи двадцяти зобов’язалися розробити «орієнтовні рекомендації» щодо спосіб усунення великих торговельних дисбалансів, які впливають на стабільність зростання світової економіки.

Виступаючи на прес-конференції після закінчення саміту, президент Барак Обама заявив, що країни з великим надлишком торговельного балансу мають відмовитися від «нездорової залежності» від експорту.

«Деякі країни мають великі торговельні надлишки, інші – дефіцит. Простіше кажучи, ми ризикуємо знову потрапити до того дисбалансу, який став однією з причин економічної кризи і загрожує відродженню світової економіки», – попередив Обама.

Обмінні курси були головною темою дискусій

Ключовим питанням саміту було питання обмінних курсів. На переконання Сполучених Штатів, курс китайської валюти, юаня, є штучно заниженим. А це дає нечесну перевагу китайським товарам у торгівлі зі світом. До того, що Китай накопичує великі запаси іноземної валюти.

Президент Обама ще раз повернувся до цього питання під час прес-конференції в Сеулі.

«Китай використовує величезні суми грошей для інтервенцій на валютному ринку, щоб підтримувати низький курс юаня. На нашу думку, і ми про це сказали, що важливо, щоб Китай поступово перейшов до системи, що ґрунтується на ринку», – сказав глава Білого дому.

А тим часом, Сполучені Штати самі мають захищатися від звинувачень у штучному заниженні курсу долара. Адже Федеральна резервна система, що виконує роль центрального банку, заявила про намір випустити в обіг додаткових 600 мільярдів доларів для стимуляції зростання економіки. Вторинним ефектом від цієї дії є послаблення курсу долара. США заявляють, що про порушення правил не йдеться, бо курс долара встановлює ринок.

Оскільки спільної думки у цих питаннях досягнути не вдалося, у заключному комюніке не пролунав конкретний заклик до країн припинити девальвацію своїх валют. Суперечка між США і Китаєм також не була розв’язана, бо Китай пообіцяв відповісти на протекціоністські дії США власними обмеженнями. З іншого боку, речник китайської делегації Ма Чжаосюй запевнив, що Китай буде реформувати свою валютну систему, але тоді, коли для цього будуть відповідні умови.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG