Доступність посилання

ТОП новини

Парламентська асамблея НАТО обговорить і Україну


У Варшаві в п’ятницю почалася сесія Парламентської асамблеї НАТО, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Впродовж п’яти днів 300 парламентарів із 28 країн-членів НАТО дискутуватимуть про плани Північноатлантичного союзу, зокрема, про його стосунки з країнами-сусідами.

Варшавська сесія Парламентської асамблеї НАТО відбувається перед самітом НАТО, що відбудеться в Лісабоні 19–20 листопада. 257 парламентарів із 28 країн обговорюють нову стратегію Північноатантичного союзу, котру ухвалюватимуть на саміті.

Значну увагу під час засідань асамблеї приділено 5-й статті Вашингтонського договору, що гарантує солідарність країн Північноатлантичного союзу у разі загрози котрійсь із них.

Крім того, серед головних тем дискусій – майбутнє військової місії НАТО в Афганістані, енергетична безпека країн-членів блоку, ситуація на Балканах, а також відносини НАТО з Росією.

У заходах парламентської асамблеї беруть участь делегації з країн, котрі не є членами НАТО. Зокрема, як повідомила Радіо Свобода голова польської делегації Ядвіґа Закшевська, і цього разу, як і на кожну пленарну сесію, які відбуваються двічі на рік, запрошені представники парламентів таких країн, як Грузії та України, а також Росії.

За її словами, це так звана політика відкритих дверей: запрошені представники країн із асоційованим статусом не мають права голосу при голосуваннях, але подають чимало інформації, важливої для безпеки в регіоні.

У суботу учасники пленарного засідання заслухають доповідь, присвячену актуальній політичній ситуації в Україні. Цю доповідь виголосить польський експерт Анджей Шептицький.
XS
SM
MD
LG