Доступність посилання

ТОП новини

Лідер опозиції М’янми закликає до єдності


Лідер опозиційних сил М’янми Аун Сан Су Чжи, яка в суботу вийшла з-під більш як семилітнього домашнього арешту, в неділю поклялася співпрацювати з усіма «демократичними силами» країни.

Її перший за цей час політичний виступ у найбільшому місті М’янми Янґоні вітали тисячі її прихильників.

65-літня Аун Сан Су Чжи, лауреат Нобелівської премії миру, з останніх 21 року свого життя понад 15 провела під домашніми арештами чи у в’язниці. Її остання неперервна серія домашніх арештів протривала 7 з половиною років.

Її звільнення привітали окремі країни і міжнародні організації, серед іншого, ООН.

Норвезький Нобелівський комітет запросив її до Осло отримати Нобелівську премію миру, яку їй присудили ще в 1991 році, але яку вона не змогла отримати через дії військової хунти М’янми. Голова Комітету Турбйорн Яґланн закликав військову владу країни дати гарантії, що Аун Сан Су Чжи дозволять повернутися, якщо цього разу їй дадуть дозвіл на виїзд.

У США, зокрема, президент Барак Обама назвав Су Чжи «моєю героїнею» і «джерелом натхнення для всіх, хто працює для підтримки засадничих прав людини.

Привітав її звільнення і міністр закордонних справ Індії, яка раніше зазнавала чимало критики за ігнорування порушень прав людини в сусідній М’янмі, раніше відомій як Бірма.

За оцінками міжнародної правозахисної організації Amnesty International, у цій країні під арештом перебуває понад 2 тисячі 200 політичних в’язнів.
XS
SM
MD
LG