Доступність посилання

ТОП новини

На Придніпров’ї вшановують поета Івана Манжуру


У селі Рубанівському Васильківського району на Дніпропетровщині фахівці Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького, музею «Літературне Придніпров’я», шанувальники української поезії відзначають у неділю День Івана Манжури, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Заходи приурочені до річниці з дня його народження.

До пам’ятника поетові поклали квіти, в місцевому храмі відслужили панахиду, також презентували нові видання творів Івана Манжури.

В останні роки силами ентузіастів здійснено п’ять нових благодійних ілюстрованих видань творів поета: літературних казок «Трьомсин-богатир», «Лиха година», «Іван Голик», «Не доля, а щира правда» та поетичної збірки «Десь-то-не-десь».

У селі Рубанівському, де певний час жив поет, розташований єдиний у світі музей Івана Манжури. Крім того, створений доброчинний фонд Івана Манжури на підтримку народних талантів.

В історію української культури Іван Манжура увійшов як поет, фольклорист, етнограф. Діяльність його припадає в основному на 70–80-ті роки XIX століття.

За даними дослідників, понад двадцять років свого життя він прожив на Катеринославщині. На Придніпров’ї почалися його систематична діяльність зі збирання зразків народної творчості і розквіт поетичного таланту.
XS
SM
MD
LG