Доступність посилання

ТОП новини

Відмову України від НАТО можуть відобразити в комюніке саміту альянсу


Зміна прагнень України щодо набуття членства в НАТО може бути відображена в комюніке саміту альянсу, який відбудеться 19-20 листопада в Лісабоні. Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сьогодні в Брюсселі нагадав про бухарестське рішення НАТО щодо того, що Україна і Грузія за бажання стануть членами цієї організації, коли досягнуть необхідних критеріїв.

«Чи використовуватимемо ми ті ж самі слова для обох країн, залежить від розвитку подій в найближчі кілька днів. Факт у тому, що є нюанси в орієнтації, прагненнях двох країн стосовно майбутнього членства в НАТО. Це може бути відображено в комюніке саміту. Але в принципі рішення Бухарестського саміту залишається в силі», – сказав Расмуссен.

Генсекретар альянсу зазначив, що майбутній саміт буде одним з найважливіших самітів в історії НАТО. При цьому він назвав головні питання, на обговоренні яких зосередяться глави держав і урядів: нова стратегічна концепція, Афганістан, оновлення відносин із Росією і протиракетна оборона НАТО.

На саміті НАТО в Бухаресті в лютому 2008 року схвалили рішення про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО після виконання необхідних вимог. Влітку 2010 року український парламент схвалив новий закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики, в якому відмовився від мети отримати членство в НАТО.
XS
SM
MD
LG