Доступність посилання

ТОП новини

Телебачення для українців в Італії


Рим – Після багатьох років масової імміграції в Італії з’явилося телебачення, цілком присвячене найбільшим іноземним громадам. Минулої суботи на комерційному каналі Babel TV почалася трансляція програм і українською мовою. Представники громади вважають, що ця подія сприятиме передусім популяризації України в Європі.

Кожна з шести спільнот від понеділка до суботи має окремий день для мовлення рідною мовою. Субота – день український, протягом тижня ефір присвячений також латиноамериканцям, румунам, філіппінцям, албанцям та африканцям. Щонеділі аудиторії пропонують повтор кращих програм. Назва каналу Babel пов’язана із біблійним символом мовного розмаїття – Вавілонською вежею.

«Наш телеканал – це своєрідний путівник стосовно того, як краще жити в Італії. Це також місце знайомства із життям іноземців, які працюють у нашій країні. Канал до того ж розважальний, бо дає ще можливість дивитися оригінальні програми і фільми цих країн з італійськими субтитрами, так щоб продукт був доступний і для італійської аудиторії», – зауважив у розмові з Радіо Свобода керівник телепроекту Лука Артезі.

5 мільйонів потенційних глядачів

Значна частина ефіру відведена для програм іммігрантської тематики. Глядачам пропонують уроки італійської та знайомлять із місцевим законодавством. У вечірньому суботньому ефірі подають італійські новини українською, розповідають про життя громади, її відомих представників та гастрономічні традиції рідного краю. Як повідомила дирекція каналу, бюджет кожної з редакцій майже однаковий і не залежить від загального числа представників тієї чи іншої спільноти.

Інформаційно-розважальний канал Babel TV – це телебачення для «нових італійців», а їх на Апеннінах, лише за офіційними даними, майже 5 мільйонів осіб. Понад 170 тисяч із цього числа – громадяни України.

Питання в тому, як багато іммігрантів зможуть дивитися програми рідною мовою. Адже мультиетнічний канал транслюють на приватному супутниковому телебаченні, яке називається SKY. Щоб дивитися Babel TV потрібна сателітна антена, приймач-декодер і телеабонемент.

Щомісячна абонементна плата становить від 30 до 80 євро, залежно від кількості обраних каналів. Для отримання абонемента слід мати документи про легальне перебування в країні.

Телереклама України

Вихідці з України радо вітають появу нового каналу, але щодо глядацької аудиторії налаштовані трохи скептично.

– Чудова новина! Дай Бог, щоб телепроект розвивався і приносив користь. Щоправда, більшість моїх земляків у Брешії (північ Італії) дивляться українські канали, бо люди поставили собі антени-тарілки. Але дивитися місцеві новини українською – це необхідно, адже ми тут живемо, то ж треба знати і цю країну, і її новини.

– Дуже багато моїх знайомих у Римі орендують помешкання і не мають можливості купити телеабонемент і дивитися цей канал. Люди намагаються зекономити гроші. В основному всю інформацію ми отримуємо від церковних осередків. Не думаю, що наші люди зможуть дивитися канал, це будуть лише одиниці.

Надійні інвестиції

Керівник проекту Лука Артезі каже, що 40 відсотків іммігрантів уже мають сателітні антени, що свідчить про попит серед іноземців на комерційне супутникове телебачення.

Babel TV – не перша спроба українського мовлення в італійському телеефірі. Вже чотири роки на регіональному телебаченні в Неаполі щонеділі лунають новини українською мовою. У північній Брешії подібний проект обласного рівня закрився через нестачу фінансування.

Керівництво Babel TV запевняє, що їхній канал працюватиме стабільно.

«Телебачення SKY вклало добрі інвестиції у цей проект. Також є підтримка рекламних інвесторів, які не мали телевізійного простору, куди вкласти гроші. Вже у перший тиждень роботи каналу маємо надійних спонсорів», – зазначив Лука Артезі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG