Доступність посилання

ТОП новини

В Італії з’явився телеканал для місцевих українців


В Італії відкрився новий телевізійний канал – Babel TV – з українським мовленням. Новий 141-й канал супутникового телебачення SKY присвячений шести найбільшим іноземним громадам Італії: українській, марокканській, румунській, албанській, латиноамериканській і філіппінській.

На думку організаторів, новий телеканал має сприяти інтеграції іммігрантів, а також кращому взаєморозумінню італійців та вихідців з інших країн.

«Окрім розважальних та інформативних функцій, канал має на меті подолання гомофобії та напруженості у суспільстві, викликаної зіткненням багатьох, далеких одна від одної, культур і релігій», – заявила завідувач української редакції телеканалу Маріана Сороневич. Babel TV отримав назву від Вавілонської вежі, будівництво якої, згідно з Біблією, і стало причиною виникнення різних мов світу.

Кожен день тижня відведений для мовлення окремій громаді: понеділок – латиноамериканській, вівторок – румунській, середа – філіппінській, четвер – албанській, п’ятниця – марокканській, субота – українській. У неділю на каналі транслюватимуться найкращі програми, показані упродовж тижня.

Окрім цього, канал транслюватиме найбільш рейтингові програми різних країн світу, художні і документальні фільми різних країн мовою оригіналу з італійськими субтитрами, уроки італійської мови, програми юридичних консультацій.

Головним продуктом телеканалу стане щотижнева програма Babzine. Її українська версія починатиметься новинами українською мовою, після чого глядачам пропонуватимуться коментарі італійських політиків і громадських діячів на актуальні теми імміграції, розповіді про життя українців в Італії.

Героями рубрики «Погляд зблизька» стануть українці, які досягли вершин у різних сферах життя: спорті, мистецтві, науці. Українське мовлення в Італії почнеться 13 листопада.

Італійськими ЗМІ новий канал уже названо «культурною революцією інформаційного простору». «Babel TV – чудова можливість дати італійцям можливість більше дізнатися про Україну та українців, їхні звички, культуру, життя в Італії», – завершує Сороневич.

Станом на 1 січня 2009 року в Італії офіційно проживало майже 154 тисячі громадян українського походження. За іншими підрахунками, вже у 2006 р. кількість легальних українських громадян досягла близько 200 тисяч осіб. Число українців, які перебувають у цій країні нелегально, не визначене. Однак деякі експерти вже 2006 року говорили про 400-500 тисяч осіб.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG