Доступність посилання

ТОП новини

Українські моряки стали заручниками конфлікту на Близькому Сході – МЗС


Десятеро українців з екіпажу вантажного судна «Строфадес 4» стали фактично заручниками конфлікту на Близькому Сході, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

Як повідомив сьогодні речник МЗС Олександр Дикусаров, «10 листопада у лівійському порту Дарне під час розвантажувальних робіт на борт судна піднялась група членів пропалестинської організації Road To Hope на вантажівках. Судно було заблоковане. Серед нападників – громадяни Великобританії, Марокко та Алжиру. Вони повідомили, що вантаж гуманітарної допомоги, який вони мають намір завантажити, призначений для палестинців, однак ніяких попередніх домовленостей із судновласником з цього приводу не було».

За словами речника МЗС, оскільки портова поліція та правоохоронці Лівії дієвої допомоги у розв’язанні конфлікту не надали, капітан судна – громадянин України – за вказівкою судновласника вивів судно з порту, при цьому лівійські поліцейські та сторонні особи залишилися на борту. Також на борту знаходиться і вантаж. Як інформує Посольство України у Греції, «Строфадес 4» прибув до грецького порту Пірей, попередивши про ситуацію грецьку берегову охорону.

«Грецька влада не має жодних претензій до української частини екіпажу судна, але при розслідування цієї справи правоохоронці Греції допитали як свідків капітана (громадянина України) та судновласника (громадянина Греції). Нині грецька сторона порушила кримінальну справу довкола ситуації із завантаженням «Строфадесу» та перебування сторонніх осіб на його борту», – повідомив Дикусаров. Він також зауважив, що представники організації Road To Hope вважають дії екіпажу неправомірними.

Судно ходить під прапором Мальти з міжнародним екіпажем на борту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG