Доступність посилання

ТОП новини

Обама говорив з Медведєвим про права людини в Росії


Президент США Барак Обама мав «дуже довгі і складні» переговори про нещодавні напади на журналістів зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим. Головний радник Обами з питань Росії Майкл Макфол сказав, що такий діалог відбувся минулої суботи в Японії у кулуарах саміту Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці.

Макфол виступив на американській прем’єрі документального фільму «Справедливість для Сергія», присвяченого долі російського адвоката Сергія Магнітського, який рік тому помер у в’язниці після відмови в наданні медичної допомоги.

У 2008 році 37-літній Сергій Магнітський, юрист фінансової компанії Hermitage Capital, яка мала певні суперечності з російською владою, звинуватив чільних працівників Міністерства внутрішніх справ Росії, податкових та інших органів у привласненні коштів, які мали піти до російського бюджету, на суму близько 200 мільйонів доларів. У відповідь звинувачені ним чільники МВС порушили справу проти самого Магнітського за те, що він нібито допоміг компанії Hermitage Capital уникнути податків.

У своєму виступі Макфол підтвердив обіцянки адміністрації Барака Обами говорити про порушення прав людини в Росії «відкрито, чесно і відверто», навіть з огляду на прагнення до поліпшення відносин між двома країнами.
XS
SM
MD
LG