Доступність посилання

ТОП новини

Президент хоче, щоб Азаров казав правду


Віктор Янукович

Київ – Президент України Віктор Янукович назвав п’ять актуальних завдань, виконання яких повинне сприяти забезпеченню національної безпеки України у найближчій та віддаленій перспективі. Глава держави назвав їх у своєму вступному слові на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, яке пройшло у Києві.

На його думку, незважаючи на різноманітні рішення, зусилля впродовж 20 років незалежності України ситуація навколо національної безпеки держави не стає кращою, а надалі погіршується.

«Тому маємо говорити не просто про безпеку взагалі, а про національну безпеку розвитку, яка виходить із проблемних питань та загроз наступного 2011 року», – сказав Президент.

На його переконання, ключовими питаннями для подальшого розвитку держави та забезпечення її національної безпеки є: «По-перше, успішне проведення реформ і модернізація країни; по-друге – ефективність самої влади як у внутрішній, так і у зовнішній політиці; по-третє – наявність у влади довгострокової стратегії розвитку держави, яку розуміє і поділяє суспільство; по-четверте –широка соціальна база державної політики, збереження стабільної суспільної підтримки дій влади; і по-п’яте – недопущення нових політичних криз та революцій».

«Скажіть людям правду»


За словами Віктора Януковича, ці п’ять завдань є пріоритетними, адже вони стосуються найголовнішої загрози національній безпеці – кризи довіри людей до влади і держави.

«У мене до вас (учасників засідання РНБО) є дуже прості запитання. Чи готові люди до запланованих на 2011 рік змін, які далеко не завжди будуть популярними? І ми маємо про це говорити. Це наш обов’язок, якщо ми хочемо подолати кризу. І коли я чую, Миколо Яновичу, на засіданні уряду, коли ви розповідаєте, що все, ми досягли того, того, все у нас добре, і далі все буде добре, я вам кажу – говоріть правду. Покажіть ті графіки, які ви мені показуєте, що в світі відбувається. Скажіть людям правду, пісні співати не треба», – сказав Президент.

Зокрема, глава держави назвав, як приклад, ситуацію з пенсійною реформою.

«У нас зараз 18 мільйонів працюючих, а 14 мільйонів пенсіонерів. І якщо така ситуація, якщо таке законодавство (пенсійне) і далі буде .... Не будемо реформувати пенсійну систему, у нас уже через кілька років буде 50 на 50 – половина будуть працювати, половина будуть на пенсії», – сказав Янукович.

Президент України вважає, що найбільший спротив прийняттю Податкового кодексу здійснюють ті підприємці, які звикли працювати поза законом.

«У нас іде прозорий процес прийняття Податкового кодексу… І сьогодні, коли я дивлюся на виступи представників різного бізнесу… Чого вони вимагають сьогодні під час розгляду Податкового кодексу? Щоб ми залишили ті дірки, які були у законодавстві, для того, щоб не платити податки», – заявив глава держави, наголосивши, що податки повинні платити всі.

На переконання Президента, керівництво держави не повинне зупинятися у процесі проведення реформ.

«І зараз заклики, що ми організуємо підприємницький майдан, я вам скажу: це заклики тих, хто звик працювати за межами закону», - вважає Янукович.

Опозиція не вірить у щирість критики Януковича

Голова опозиційного уряду, народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв сказав Радіо Свобода, що критика Президента України на адресу прем’єра нагадує ситуацію, коли права рука критикує ліву, адже Янукович та Азаров належать до однієї команди.

«Мені це починає нагадувати часи Кучми, коли був добрий цар і погані прем’єр-міністри, яких міняли як старі рукавчики, нікому непотрібні, і ми за той час мали десять змінених прем’єрів. Я думаю, що всі розуміють, що влада в Україні це і Янукович, і Азаров», - каже Соболєв.

На його думку, критичні слова Януковича пов’язані з тим, що рейтинг влади падає. «Не секрет, що за останні три місяці рівень довіри і до Президента, і до уряду, і до Партії регіонів впав на третину. Я думаю, що ці тривожні цифри і змусили Президента робити попередні висновки. Чи зробить він остаточні висновки - покаже час», - зауважив Соболєв, який не виключає можливої відставки Азарова.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG