Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США закликала Сенат ратифікувати договір СНО


Держсекретар США Гілларі Клінтон закликала Сенат ратифікувати договір з Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

Виступаючи на прес-конференції у Вашингтоні у середу, Клінтон заявила: «Ми потребуємо стабільності, відкритості і передбачуваності, які надасть нам договір СНО. Він дасть нам можливість спостерігати за російським стратегічним ядерним арсеналом. Це аргумент, який постійно і гаряче підтримували попередні президенти і склади Конгресу, незалежно від партійної приналежності. Кожен, хто вважає, що можна відкласти ратифікацію договору чи зовсім обійтися без цього, – я боюсь, вони серйозно недооцінюють ту загрозу для нашої країни, яка й далі існує».

Звернення пролунало на тлі виступів представників Республіканської партії, які закликають відкласти ратифікацію договору.

Білий дім передбачає, що Сенат ратифікує договір. Як заявив речник Білого дому Роберт Ґіббз, він сподівається, що для схвалення договору буде достатньо голосів.

Напередодні про малоймовірність ратифікації договору до кінця цього року заявило кілька чільних сенаторів-республіканців.

Президент США Барак Обама нещодавно висловив надію на швидку ратифікацію договору.

Для ратифікації необхідно набрати 67 голосів сенаторів. Це означає, що, окрім демократів, за договір мають проголосувати щонайменше 8 республіканців.

Договір, підписаний у квітні президентами США та Росії Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим, має замінити попередній, термін дії якого закінчився в грудні минулого року.
XS
SM
MD
LG