Доступність посилання

ТОП новини

Ірландія може взяти кредит від ЄС і МВФ – голова центробанку


Ірландія схиляється до того, щоб взяти кредит від Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду обсягом у десятки мільярдів євро, твердить керівник центрального банку Ірландії Патрік Гоноген. Сьогодні експерти Євросоюзу, Європейського центробанку та Міжнародного валютного фонду в Ірландії проаналізують банківську та бухгалтерську звітність. Вони з’ясовуватимуть, чи насправді Ірландія потребує значної міжнародної допомоги, щоб фінансова криза не поширилася на інші країни єврозони.

Патрік Гоноген говорить, що попри відсутність даних цього аналізу він очікує на отримання Ірландією «дуже суттєвого кредиту». Інші ірландські лідери воліють уникнути такої допомоги, оскільки в обмін на гроші уряд матиме значну кількість обмежень у процесі ухвалення рішень.

Уряд Ірландії змушений був допомагати банківській системі країни, що спричинило зростання дефіциту державного бюджету до рівня, який удесятеро переважає гранично допустимий для країн Євросоюзу. Ірландська криза розгортається через шість місяців після того, як Греція погодилася на план, що передбачає залучення допомоги обсягом 110 мільярдів євро.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG