Доступність посилання

ТОП новини

Президент і депутати можуть обиратися на 5 років – Конституційний Суд


Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін

Конституційний Суд дав позитивний висновок щодо законопроекту про внесення змін до Конституції, які передбачають проведення чергових парламентських виборів у жовтні 2012 року й президентських – у березні 2015 року. Висновок про відповідність даного законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції оприлюднив голова КСУ Анатолій Головін.

Законопроектом пропонується встановити 5-річний термін повноважень Президента України, Верховної Ради, Верховної Ради Криму, депутатів місцевих рад всіх рівнів і сільських, селищних і міських голів.

При цьому передбачається, що чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п’ятого року його повноважень, у Верховну Раду – в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, місцеві вибори – в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень депутатів місцевих рад усіх рівнів і сільських, селищних, міських голів.

Перехідними положеннями передбачається, що чергові вибори до Верховної Ради після поновлень положень Конституції у редакції 1996 року за рішенням КСУ проводяться в останню неділю жовтня 2012 року, а Президента – в останню неділю березня 2015 року.

Відповідно до встановленої процедури, для внесення змін до Конституції при наявності позитивного висновку КС за них на одній сесії повинні проголосувати не менше як 226 народних депутатів, і на наступній сесії – не менше як 300.

Таким чином, дані зміни можуть набути чинності не раніше від лютого 2011 року.

Виходячи з норм чинної Конституції, чергові парламентські вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року, і Центральна виборча комісія мала оголосити про початок виборчої кампанії не пізніше як 22 листопада.

1 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року (так звана політреформа 2004 року). Відповідно до Основного закону в редакції 1996 року, Верховна Рада й Президент обираються на чотири роки, а не на п’ять, що було визначено політреформою-2004.

«БЮТ-Батьківщина» не збирається голосувати за зміни до Конституції

Фракція «БЮТ-Батьківщина» не збирається голосувати за ухвалення у першому читанні проекту закону про внесення змін до Конституції, який передбачає проведення виборів до Верховної Ради у жовтні 2012 року. Таке рішення ухвалено сьогодні під час засідання фракції.

Як зазначив лідер фракції Іван Кириленко, в Конституції чітко записано, що наступні вибори до парламенту мають відбутися в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради. Таким чином, за його словами, вибори мають відбутися у березні 2011 року. Він наголосив, що ще не встиг Конституційний Суд оголосити своє рішення, як Верховна Рада вже включила до порядку денного цей законопроект.

«Не може Верховна Рада продовжити діяльність парламенту, який, не задумуючись, ухвалює незаконні рішення. Фракція не може голосувати за продовження діяльності нинішнього складу Ради», – сказав Іван Кириленко.

Після цього фракції було запропоновано не підтримувати голосування за законопроект про внесення змін до Конституції, і така пропозиція була підтримана одноголосно.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG