Доступність посилання

ТОП новини

В Азербайджані звільнено з в’язниці й другого блогера-критика влади


Блогер Емін Міллі знову на свободі

Прага – У Баку апеляційний суд звільнив сьогодні з ув’язнення й другого з двох ув’язнених блогерів, Еміна Міллі. Його товариш, Аднан Гаджизаде, був звільнений після року перебування у в’язниці напередодні. Обох було засуджено минулого року до 2 і 2 з половиною років покарання ув’язненням нібито за хуліганство у одному з ресторанів Баку. Але громадськість і правозахисники назвали цей процес фабрикацією, за якою стояла помста влади президента Ільгама Алієва двом блогерам за їхні сатири в інтернеті на корупцію влади Азербайджану.

Лише через день після звільнення свого друга Аднана Гаджизаде на свободу із залу апеляційного суду в Баку вийшов у п’ятницю і Емін Міллі. Обох посадили в ув’язнення фактично за сатири на владу Азербайджану.

Найяскравішим прикладом стало сатиричне відео на їхньому блозі в інтернеті з фіктивною прес-конференцією «віслюка» в одязі державного чиновника-хабарника, що було поміщено на сайт влітку 2009 року.

Ув’язнення двох азербайджанських блогерів викликало широкі міжнародні протести і втручання навіть президента США Барака Обами.

Блогер називає обмеження доступу до інтернету формою тортур проти молоді


Еміна Міллі
Відразу ж після свого звільнення Емін Міллі назвав свою справу і справу колеги беззаконням і несправедливістю. «Я вдячний всім, хто допоміг виявити це беззаконня. Я вважаю, що всі мої друзі, всі журналісти зробили багато для цього», – сказав він.

Міллі також додав, що продовжить свою журналістську діяльність, бо вважає це важливою частиною його життя, його сутності як людини.

Він також вважає, що дуже важливо, щоб люди вільно користувалися інформацією, мали доступ до правди, до інтернету. Бо позбавлення сьогодні людей доступу до інтернету, на думку Міллі, є своєрідною формую тортур для «нашого покоління».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG