Доступність посилання

ТОП новини

Палестинці критикують пропозицію США про мораторій на поселення


Президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас скритикував у неділю пропозицію Сполучених Штатів, щоб Ізраїль іще на 90 днів тимчасово зупинив нове житлове будівництво в єврейських поселеннях.

За його словами, палестинці не повернуться до перерваних мирних переговорів, якщо припинення такого будівництва не пошириться й на Східний Єрусалим, а не стосуватиметься тільки Західного берега Йордану, як пропонують США.

У неділю ж у Єрусалимі біля офісу прем’єр-міністра Ізраїлю відбулася демонстрація протесту єврейських поселенців проти цієї пропозиції США. За повідомленнями, більшість із кількох тисяч демонстрантів були молодь і підлітки.

Ізраїль офіційно ще не дав відповіді на пропозицію, за якою в обмін на новий 90-денний мораторій на нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану США обіцяють Ізраїлеві додаткову політичну і військову підтримку.

Ця пропозиція має на меті поновити переговори ізраїльтян із палестинцями, які категорично протестують проти такого будівництва.

Ці переговори, що по тривалій перерві поновилися було на початку вересня, вже через три тижні перервалися знову, коли збіг термін попереднього такого ізраїльського ультиматуму.

Особливі протести палестинців викликають плани будівництва нових помешкань для євреїв у Східному Єрусалимі, що їх не охоплює пропозиція США. Палестинці вважають цю частину міста майбутньою столицею своєї майбутньої держави. Проти і міжнародна спільнота (зокрема, США), яка не визнає анексії Ізраїлем східної частини Єрусалима. Ізраїль натомість оголосив про включення Східного Єрусалима, окупованого після війни 1967 року, до складу своєї території і називає весь Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG