Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані видали ордер на арешт сина колишнього президента


Державне радіо Ірану повідомило сьогодні, що в країні виданий ордер на арешт сина одного з провідних опозиційних діячів через звинувачення, що той розпалював заворушення після президентських виборів минулого року.

Як цитує радіо заступника голови судової системи Ірану Ебрагіма Раїсі, син колишнього президента Ірану Акбара Гашемі Рафсанджані, який підтримує опозицію, Магді Гашемі буде арештований, як тільки повернеться до країни.

Підприємець Магді Гашемі нині живе в Лондоні, куди був змушений виїхати минулого року, рятуючись від звинувачень у причетності до підбурювання до масових протестів проти суперечливих офіційних результатів минулорічних президентських виборів. Ці результати, за якими президент-консерватор Махмуд Ахмадінеджад переміг на другий термін, опозиція вважає сфальсифікованими.

Магді Гашемі заперечує свою причетність до цих акцій і раніше вже пропонував повернутися до Ірану, щоб довести це, але тільки під гарантії «чесного і, наскільки можливо, відкритого суду».

Його батько, впливовий політичний і релігійний діяч помірковано реформаторського спрямування, був президентом Ірану в 1989–1997 роках, а на виборах 2005 року програв Махмудові Ахмадінеджаду в другому колі, хоч і був попереду в першому.

На виборах 2009 року аятола Акбар Гашемі Рафсанджані підтримував одного з опозиційних кандидатів, а після виборів виступив із критикою дій влади, яка жорстоко розганяла демонстрації і переслідувала їхніх учасників.

Оглядачі вважають, що звинувачення проти сина політика, як і попереднє коротке затримання його дочки-депутата парламенту, є попередженням йому утримуватися від «інакодумства».

Акбар Гашемі Рафсанджані нині очолює відразу два вельми впливові органи, специфічні для Ірану – Раду доцільності і Раду експертів.
XS
SM
MD
LG