Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Європарламенту узгодили проект резолюції щодо України


Депутати Європейського парламенту узгодили проект резолюції щодо України, голосування за який має відбутися сьогодні. Спільний текст, узгоджений усіма групами Європарламенту, опублікований на офіційному сайті вищого законодавчого органу ЄС.

У документі, зокрема, планується визнати право України на підставі статті 49 Угоди Європейського Союзу подати заявку на членство в ЄС як європейської держави, що дотримується принципів свободи, демократії, пошани до прав людини і фундаментальних свобод, верховенства права. При цьому депутати планують підкреслити, що Україна має європейську перспективу, а також привітати консенсусні заяви українського уряду та опозиції про прагнення до євроінтеграції з довгостроковою метою стати членом ЄС.

Разом з тим у проекті наголошується, що місцеві вибори 31 жовтня цього року не встановили нового позитивного стандарту, і висловлюється жаль, що Україна змінила виборче законодавство за кілька місяців до їх проведення. Європарламент також шкодує, що виборчі правила залишаються предметом дискусій в Україні і має намір підтримати необхідність поліпшення виборчого законодавства при співпраці з ЄС та ОБСЄ.

Депутати також планують підкреслити термінову необхідність реформ законодавства, що регулює медіа-сферу, привітати намір створити в Україні суспільне телебачення і, разом з тим, висловити жаль з приводу відкликання ліцензій у «5-го каналу» і каналу TВi.
Депутати вважають за необхідне провести консенсусну конституційну реформу, яка б передбачала чіткий розподіл влади та ефективну систему стримувань і противаг. У цьому контексті в проекті наголошується на важливості співпраці з Венеціанською комісією Ради Європи.

Документом також планується закликати українську владу до розслідування всіх повідомлень про порушення прав і свобод, а також – роль СБУ у втручанні в демократичний процес.

Депутати планують висловити задоволення прогресом у переговорах за угодою про асоціацію зі створенням зони вільної торгівлі і закликати Єврокомісію та Україну досягти швидкого прогресу в цьому питанні.
XS
SM
MD
LG