Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликає владу України перевірити діяльність СБУ


Депутати Європейського парламенту ухвалили резолюцію щодо ситуації в Україні. У документі, зокрема, визнається право України на основі статті 49 Угоди Європейського Союзу подати заявку на членство в ЄС як європейської держави, що дотримується принципів свободи, демократії, пошани до прав людини і фундаментальних свобод, верховенства права.

При цьому євродепутати наголосили, що Україна має європейську перспективу, а також привітали консенсусні заяви українського уряду та опозиції про прагнення до євроінтеграції з довгостроковою метою стати членом ЄС.

Разом із тим у резолюції наголошується, що місцеві вибори 31 жовтня цього року не встановили нового позитивного стандарту, і висловлюється жаль, що Україна змінила виборче законодавство за кілька місяців до їх проведення.

«(Європарламент) шкодує, що через відмову виборчих комісій реєструвати запити опозиційних партій раніше, ніж списки Партії регіонів, правляча партія одержала перші номери в бюлетенях для голосування у 85% округів», – йдеться в документі.

У резолюції також наголошується, що деякі партії, зокрема «Батьківщина», не змогли зареєструвати своїх кандидатів у ряді регіонів і взяти участь у виборах.

Європарламент також шкодує, що виборчі правила залишаються предметом дискусій в Україні, і заявляє про необхідність поліпшення виборчого законодавства при співпраці з ЄС та ОБСЄ.

Крім того, в резолюції міститься заклик до української влади ретельно розслідувати всі повідомлення про порушення прав і свобод, запобігти будь-яким порушенням і перевірити роль Служби безпеки України у випадках втручання в демократичні процеси.

Занепокоєння європарламентаріїв викликає й ситуація в Україні зі свободою слова та незалежністю ЗМІ.

Євродепутати наголосили на терміновій необхідності реформ законодавства, що регулює медіа-сферу, привітали намір створити в Україні суспільне телебачення і, разом з тим, висловили жаль з приводу відкликання ліцензій у «5-го каналу» і каналу TВi.

У резолюції міститься заклик до українського уряду привести законодавство у сфері ЗМІ до стандартів ОБСЄ, а також клик до влади розслідувати зникнення журналіста Василя Климентьєва.

Також євродепутати вважають за необхідне провести консенсусну конституційну реформу, яка б передбачала чіткий розподіл влади та ефективну систему заборон і противаг. У цьому контексті в резолюції наголошується на важливості співпраці з Венеціанською комісією Ради Європи.

Європарламент також закликає Україну забезпечити прозорі, ефективні та якісні послуги транзиту газу до Європи через модернізовану ГТС.
Затвердження Європарламентом резолюції щодо України двічі переносилося – 21 жовтня та 10 листопада цього року.
XS
SM
MD
LG