Доступність посилання

ТОП новини

Росія хоче компромісу з Україною щодо ціни газу – джерело в Кремлі


Кремль сподівається в перебігу візиту в п’ятницю до Москви президента України Віктора Януковича досягти компромісу щодо ціни російського газу для України, заявив у четвер журналістам чільний кремлівський урядовець, якого цитує агентство «Ройтерз».

За словами цього урядовця, якого не називають на ім’я, президент Росії Дмитро Медведєв говоритиме про це зі своїм українським колегою.

Оскільки українці хочуть знизити цю ціну, а російська газова компанія «Газпром» не хоче, «треба знайти золоту середину», сказав урядовець.

За його словами, російська сторона має з’ясувати, до якої міри вимоги чи запити української виправдані змінами на світових ринках «і внутрішніми процесами».

Раніше цього місяця Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Київ сподівається до кінця року досягти від Москви зниження ціни до 210–220 доларів за тисячу кубометрів. У четвертому кварталі цього року ця ціна, відповідно до формули за чинними домовленостями, становить 253 долари.

Москва ж наполягає, що для перегляду цих домовленостей «Газпром» має отримати свою частку в українській газотранспортній мережі, на що наразі не погоджується Київ.
XS
SM
MD
LG