Доступність посилання

ТОП новини

Жалобні заходи відбулися в Москві


Українські дипломати і представники української діаспори в Москві хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років. На території Посольства України у Росії приспущено державний прапор і запалено поминальні лампадки. Також у московському храмі Спаса на Пісках відбулася панахида по жертвах Голодомору.

У результаті Голодомору 1932-33 років загинуло найбільше українців, заявив посол України в Росії Володимир Єльченко під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору. Він сказав: «Ми маємо пам’ятати, що у ті жахливі часи голод був не тільки на території України і не тільки українці загинули від нього, хоча зрозуміло, що їх було більшість, і це визнається всіма».

Посол додав, що протягом багатьох років ця трагедія замовчувалась і про неї не було ніякої інформації. За його словами, лише зі здобуттям незалежності Україною стало можливим «розкрити цю жахливу сторінку у нашій історії. З тих пір проведено багато досліджень і стало відомо у тисячу разів більше, ніж раніше».

Володимир Єльченко зауважив, що у 1997 році як постійний представник України при ООН вперше з трибуни Генасамблеї «сказав слово «голодомор». Тоді це викликало здивування у багатьох дипломатів, навіть з європейських країн, які трохи знали цю історію». За його словами, сьогодні це слово вже не потребує перекладу іноземними мовами.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG