Доступність посилання

ТОП новини

Голодомор був і є геноцидом – екс-голова СБУ


Колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко вважає доведеним фактом, що організатори Голодомору 1932-33 років ставили собі за мету винищення українців. Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Український суд у січні цього року визнав, що Голодомор був і є геноцидом. Назвав організаторів цього страшного злочину щодо українців – від Сталіна, Кагановича, Молотова, Чубаря, Постишева й Хатаєвича. Крім того, суд визначив, що організатори вчинили цей геноцид на території нашої держави, а також в тих місцях, де компактно проживали українці (вони назвали це «українізовані села і райони» тодішнього Радянського Союзу), з метою придушення національно-визвольного руху, з метою недопущення постання незалежної держави. Головними гаслами повстань 1932-33 років проти геноциду були «Геть СРСР» і «Україна – самостійна держава». І це в тих областях, де народився я, тобто східних – Запорізькій, Донецькій, Луганській. В цьому є історична правда», – сказав Валентин Наливайченко.

Колишній голова спецслужби вважає, що окремі прийоми геноциду вперше були застосовані комуністичним режимом саме в Україні. «На території саме нашої держави Сталін і його поплічники, каральні органи вперше застосували оточення озброєними загонами мирних населених пунктів. Так само вперше на нашій території було здійснено найстрашніший злочин, один з видів геноциду – це відокремлення дітей від батьків», – розповів в ефірі Радіо Свобода колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.
XS
SM
MD
LG