Доступність посилання

ТОП новини

Президент Польщі: рішення Думи Росії щодо Катині – добрий знак


Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає добрим знаком ухваленням російською Держдумою документу, який визнає факт розстрілу в 1940 році польських полонених радянським НКВС під Катинню.

Про це він сказав, коментуючи ухвалений у п’ятницю документ.

«Вважаю, що це позитивний сигнал, який прийшов з Москви напередодні візиту президента Росії Дмитра Медведєва до Варшави. Треба це сприйняти з великим задоволенням, пам’ятаючи про те, що це офіційний документ парламенту», – сказав польський президент.

Коморовський зазначив, що не пригадує, щоб коли-небудь раніше – за винятком окремих заяв російських політиків – Російська Федерація офіційно так однозначно висловлювала свою позицію в цій справі.

Президент Польщі зауважив, що ухвалена заява, яка називає Катинську справу злочином сталінського режиму, є сигналом не лише в стосунках Польщі та Росії, але також Росії з Німеччиною (до розвалу СРСР радянська влада звинувачувала у цьому злочині німецьких нацистів).

Глава польської держави зауважив, що Держдума ухвалила документ під час візиту глави російського уряду Володимира Путіна до Німеччини.

«Це знак у доброму напрямку», – сказав він.

Тим часом лідер найпопулярнішої опозиційної партії у Польщі «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що польська влада повинна домагатися від росіян «вибачень та відшкодувань» за Катинь.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG