Доступність посилання

ТОП новини

WikiLeaks змусить переглянути дипломатичні підходи – екс-прем’єр Бельгії


Оприлюднення багатьох секретних документів через інтернет-ресурс WikiLeaks примусить керівництво багатьох країн переглянути старі підходи до дипломатії. Про це заявив голова Альянсу лібералів та демократів за Європу в Європарламенті, голова партії Фламандських лібералів та демократів, колишній прем’єр-міністр Бельгії Ґі Фергофстадт, виступаючи на засіданні дипломатичного клубу в Києві.

Ґі Фергофстадт зазначив, що «подібну ситуацію можна було уявити, зважаючи на стрімкий розвиток інтернету». «Старі підходи до дипломатії мають бути переглянуті. Раніше було значно простіше зберігати секрети, тому що переговори велися переважно у дуже вузькому колі. Нині перед нами постало питання краще організовувати свою роботу», – додає він.

Екс-прем’єр Бельгії висловив подив через ажіотаж довкола напередодні оприлюднених через WikiLeaks документів. «Перша хвиля документів, опублікованих на WikiLeaks менш ніж місяць тому, значна кількість із яких стосувалася війни в Іраку, були значно важливішими за ті, які оприлюднили зараз. Так, тепер ми знаємо, що у США думають про Меркель чи Саркозі. Це видовищно, навіть по-театральному ефектно, але це не так важливо», – наголошує Ґі Фергофстадт.

Він розповів про стурбованість у європейській спільноті через оприлюднені кілька тижнів тому документи, які так чи інакше стосуються позиції США щодо війни в Іраку. «Ми в одному альянсі з американцями, тож ми міркуємо над тим, щоб винести це питання на обговорення під час Лісабонського саміту ЄС – США. Я не впевнений, що це трапиться, але варто було б», – додає бельгійський політик.

Ґі Фергофстадт назвав існування WikiLeaks «позитивним моментом». «Це те, що є дуже корисним як для американської влади, так і для будь-якої іншої, адже примушує їх краще організовувати свою роботу», – резюмує він.

Незважаючи на протести офіційного Вашингтона, організація WikiLeaks напередодні почала оприлюднювати тисячі документів зі секретного листування американських дипломатів. 250 тисяч документів, які вже оприлюднили через сайт WikiLeaks, містять особисті коментарі на адресу багатьох світових лідерів та інші дані.
XS
SM
MD
LG