Доступність посилання

ТОП новини

В Астані розпочинається саміт ОБСЄ


Сьогодні у столиці Казахстану розпочнеться дводенний саміт Організації з безпеки і співпраці в Європі. Понад 10 років ОБСЄ не проводила заходи такого рівня. До Астани зберуться лідери 68 країн.

2010 року Казахстан головує в ОБСЄ і має на меті активізувати роль цієї міжурядової організації. У саміті планують взяти участь держсекретар США Гілларі Клінтон і Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун.

Міністр закордонних справ Казахстану Канат Саудабаєв, який нині головує в ОБСЄ, завдання форуму бачить так: «Насамперед це активна участь усіх глав держав і урядів, які своєю особистою присутністю змогли б продемонструвати прихильність до нашої організації, її принципів та майбутнього. Це особливо важливо, враховуючи те, що попередня зустріч на найвищому рівні відбулася 11 років тому. Очевидно, що в намаганні зміцнти авторитет організації, ми в першу чергу самі маємо продемонструвати повагу до неї».

Канат Саудабаєв твердить, що саміт в Астані пропнує унікальну можливість для країн-членів ОБСЄ обговорити нагальні проблеми безпеки, зокрема, тероризм і торгівлю людьми, недавні заворушення на етнічному ґрунті в Киргизстані і війну в Афганістані.
XS
SM
MD
LG