Доступність посилання

ТОП новини

Профільний комітет пропонує Раді повністю підтримати вето на Податковий кодекс


Комітет парламенту з питань податкової і митної політики розглянув поправки до Податкового кодексу, надіслані Президентом, схвалив їх і пропонує парламенту підтримати вето Президента у повному обсязі.
Про це в ефірі Радіо Свобода заявив заступник голови цього комітету Микола Катеринчук.

«Пропонується повністю виключити розділ щодо спрощеної системи оподаткування і залишити регулювання спрощеної системи оподаткування, відповідно до змісту указу Президента від 1998 року. Тобто, фактично все, що було до цього, залишається: і ставки, і обіг, і кількість працюючих. Єдине, що підприємства, які перебувають на загальній системі оподаткування, не зможуть відносити на валові витрати товари і послуги, куплені у «спрощенців», що фактично забороняє юридичним особам мати торгові операції з приватними підприємцями. Це один із недоліків, які тут є. Все інше – прийнятне. Немає ніяких касових апаратів, податок залишається на рівні від 20 до 200 гривень на місяць. Штрафи за можливі неточності у звітах до 1 січня 2012 року не будуть стягуватися. Залишається право Податкової перевіряти підприємства по трудовому законодавству», – розповів по суті поправок Катеринчук.

Також, за його словами, у пропозиціях Президента чітко виписано, що таке адміністративний арешт. «На це Податковій дається лише 96 годин. Через 24 години після накладання такого арешту суд має винести протягом 72 годин рішення про правомірність накладення арешту. Якщо такого рішення немає, то арешт знімається автоматично. Перевірки для великого бізнесу – 30 днів, для середнього бізнесу – 20 днів, для малого – 10 днів і не більше. Перевірка по ПДВ не може бути довшою за 60 днів», – сказав заступник голови податкового комітету.

Зі свого боку, народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубанов висловив переконання, що парламент сьогодні ухвалить поправки Президента.
XS
SM
MD
LG