Згідно із багаторічною статистикою, іноземні автомобілісти порушують правила безпеки руху втричі частіше, ніж вітчизняні, а це істотно позначається на кількості аварій та жертв. За статистикою, частота порушень, вчинених водіями-прибульцями, в залежності від країни, де вони скоюються, може коливатися у межах від 15 – і аж до 40 відсотків випадків. І при цьому, більшість із них залишається без покарання.
«Донині, коли порушення за кордоном зафіксував радар чи поліція, місцевій владі було складно, або й неможливо накласти штраф на тих водіїв, які прибули з інших країн-членів, – каже речниця комісара з питань транспорту Гелен Кернс. – Здебільшого проблема в тому, що важко встановити необхідні реєстраційні дані автомобіля та простежити за самим перебігом покарання».
Офіційна представниця Європейської комісії уточнює, що ідеться, насамперед, про такі найчастіші та найнебезпечніші порушення, як перевищення швидкості, водіння у нетверезому стані, проїзд на червоне світло, користування аварійною смугою та невикористання ременів безпеки.
На останній зустрічі міністрів транспорту 27 країн співдружності до цього переліку ще додали використання за кермом мобільного телефону, водіння автомобіля під впливом наркотичних засобів та відсутність шоломів у мотоциклістів.
Поліція матиме кращий доступ до даних водіїв-іноземців
Підтримані європейськими міністрами, нові правила полегшать доступ поліції всієї європейської спільноти до реєстраційних даних водіїв з інших держав. Так пояснює Етьєн Схуппе, міністр з питань мобільності Бельгії, яка наразі головує в Євросоюзі. Тим часом, саме покарання здійснюватиметься за допомоги місцевих правоохоронних органів, а сума накладеного штрафу надсилатиметься до країни, де було скоєне порушення.
«Щойно ухвалена директива має дозволити національним органам (різних держав Євросоюзу) створити базу даних та обмінюватися інформацією про особисті дані тих, що вчинили порушення», – каже бельгійський міністр, який переконаний у тому, що це допоможе вдосконалити механізми впливу на «неслухняних водіїв-іноземців».
Остаточне введення у дію цих нововведень стане можливим тільки після їх ухвалення Європейським парламентом, що може статися вже незабаром. Проте, після цього директива ще має отримати підтримку національних законодавчих органів 27 країн європейського блоку.
Проте, запевняє Гелен Кернс, вже в недалекому майбутньому англійці, котрі порушили правила дорожнього руху десь у французькому Авіньйоні, або навпаки – французи у Британії, вже не уникнуть штрафів.