Доступність посилання

ТОП новини

Польсько-українська Дорожня карта на Євро-2012


Київ – Україна і Польща впритул наблизилися до реалізації польсько-української Дорожньої карти на Євро-2012. Якщо Україна готується до футбольної першості Європи на тлі корупційних скандалів та гучних політичних заяв, то Польща працює без зайвої риторики, під суворим контролем професіоналів та громадськості, що мінімізує корупційну складову процесу. Нині у Києві українські та польські експерти обговорили одне з найскладніших питань у здійсненні Дорожньої карти: графік здійснення основних бізнес-планів.

Польща повністю готова до здійснення Дорожньої карти на Євро-2012, заявив голова правління ради «Євро-2012» Марцін Герра. І пояснив: ідеться про синхронізацію дій із розбудови спортивної, туристичної, транспортної інфраструктури та координації роботи спецслужб під час футбольних матчів на території України та Польщі.

Так, наступного року прикордонники, митники, правоохоронці, працівники міністерств із надзвичайних ситуацій повинні пройти відповідну підготовку, щоб забезпечити безпеку спортсменів, уболівальників і журналістів під час чемпіонату.

Відповідні тренінги і семінари уже розпочались, серед тренерів – не лише фахівці з Польщі та України, а й спеціалісти з тих держав, які приймали європейські та світові футбольні чемпіонати. Медики найближчим часом мають однаково позначити медичні установи (аптеки, лікарні та пункти першої допомоги), а також запровадити санітарно-епідеміологічний моніторинг на території України та Польщі, зазначив пан Герра.

Польські сподівання …

Не менш важливо належним чином представити міжнародній спільноті країни, що приймають першість, зазначила національний координатор Польщі з інформаційної політики Малгожата Ольшевська.

Вона повідомила, що у цій царині поляки випереджають українських партнерів, оскільки інформаційний бренд України не розроблений повністю, хіба що встановили логотипи Євро-2012 містах, де відбудуться змагання, та презентували символи першості – футболістів Славка і Славека.

«Наші уряди провели відповідні консультації, український віце-прем’єр Борис Колесников доручив міністерству культури і туризму розробити і разом з нами реалізувати представницьку частину Дорожньої карти. Але, на відміну від України, кожне польське місто, що приймає Євро-2012, уже має електронну сторінку з туристичною та історико-культурною інформацією і пропозиціями для своїх гостей. Найближчим часом ми запустимо оновлений національний сайт. А буквально за кілька тижнів буде готовий і переклад на українську мову збірки, яка ознайомить читачів із тим, як Польща зустріне футбольну першість Європи. Маю надію, що впродовж наступного року Україна і Польща розроблять спільний інформаційно-туристичний сайт до Євро, і видадуть збірку для туристів», – каже Ольшевська.

… та українські реалії

Член Координаційної ради України з підготовки до Євро-2012 Валерій Жолдак пообіцяв, що українці найближчим часом наздоженуть польських колег, ба навіть запропонують нові пропозиції та ідеї. І Дорожню карту дві сусідні країни здійснюватимуть за графіком.

Щоправда, всі заяви чиновника стосуються невизначеного майбутнього.

«Ми маємо інформувати польські ЗМІ, наших партнерів про свою роботу. Нам потрібно більше активізувати роботу у контексті спільних українсько-польських заходів, у контексті промоції обох країн, у контексті залучення туристів до наших двох країн. Є відповідні пропозиції та ініціативи, є бажання гідним чином представити Україну!», – каже Жолдак.

Але, на жаль, в українських та європейських ЗМІ частіше можна почути про корупційні скандали в Україні, пов’язані з підготовкою об’єктів до футбольної європейської першості, аніж про ініціативи у рамках Дорожньої карти. А часу розв’язувати ці проблеми усе менше: до Євро-2012 залишається трохи більше п’ятисот днів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG