Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: відмова від участі у врученні Нобелівської премії – відхід від демократії


Українська Гельсінська спілка з прав людини та Інститут масової інформації заявляють, що міжнародне співтовариство сприйме відсутність представників України на церемонії вручення Нобелівської премії миру як відхід від принципів демократії та поваги до прав людини. Про це йдеться зверненні до міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка.

«Вважаємо, що відсутність офіційних представників України на церемонії вручення Нобелівської премії миру Лю Сяобо буде сприйнята ЄС та міжнародним співтовариством як відхід від принципів демократії й поваги до прав людини та прояв лояльності до тих окремих країн, які не підтримують загальноприйняту концепцію прав людини і висувають «власні моделі» взаємодії держави й особи для прикриття авторитарних тенденцій і утисків прав людини і основоположних свобод», – йдеться у зверненні.

«Видається, що така позиція продиктована підтримкою протесту проти нагородження китайського дисидента Лю Сяобо», – наголошують громадські організації.

Громадські організації нагадують, що бути присутніми на церемонії також відмовилися представники Росії, Казахстану, Колумбії, Тунісу, Саудівської Аравії, Пакистану, Сербії, Іраку, Ірану, В’єтнаму, Афганістану, Венесуели, Філіппін, Єгипту, Судану, Куби і Марокко. Вони зазначають, що жодну з цих країн не можна зараз назвати зразком демократії та поваги до прав людини.

Натомість у цьому переліку відсутні країни-члени Європейського Союзу, вступу до якого декларативно прагне й Україна. «СРСР у минулому також бойкотував чи протестував проти присудження Нобелівської премії Андрію Сахарову, Борису Пастернаку, Олександру Солженіцину, Йосипу Бродському, а також переслідував цих осіб за їхні переконання. Відмова України брати участь у церемонії є, по суті, в одному рядку з цими діями. Україна більше цінує політичні та економічні відносини з КНР, ніж відданість цінностям людської гідності та свободи», – наголошується у зверненні.

Напередодні Нобелівський комітет Норвегії повідомив, що Україна відмовилася відвідати церемонію вручення Нобелівської премії миру, яка відбудеться цієї п’ятниці. Як пояснили в МЗС, посол України в цей день їде до Києва для участі в нараді, що пройде 14-16 грудня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG