Доступність посилання

ТОП новини

Зона вільної торгівлі з Україною може бути створена у 2013 році – Єврокомісія


Європейська комісія вважає, що зона вільної торгівлі з Україною може бути створена вже до 2013 року. Про це у Брюсселі заявив УНІАН представник Єврокомісії, близький до переговорів про створення зони вільної торгівлі.

«Для створення глибокої і всесторонньої зони вільної торгівлі потрібна тільки ратифікація Європарламенту і Верховної Ради України. Таким чином, ця угода може набути чинності у 2013 році», – сказав представник Єврокомісії.

Він відзначив, що це – оптимістичний прогноз, який може здійснитися у разі, якщо сторонам вдасться зберегти нинішній темп переговорного процесу. За його словами, попри те, що угода про зону вільної торгівлі є частиною угоди про асоціацію, вона може набути чинності одразу після ратифікації угоди про асоціацію Європарламентом, не чекаючи ратифікації країнами – членами Європейського Союзу.

Представник Єврокомісії також відзначив, що європейська сторона занепокоєна ситуацією з бізнес-кліматом в Україні. «Необхідно розв’язати проблеми митниці, захисту інвесторів, корупції», – відзначив він.

Україна і ЄС розпочали переговори про угоду про асоціацію в 2007 році. На початку 2008 року сторони розпочали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію.
XS
SM
MD
LG