Доступність посилання

ТОП новини

У справі отруєння Ющенка вперше допитали Сацюка – Пшонка


У справі про отруєння колишнього Президента Віктора Ющенка вперше був допитаний колишній перший заступник голови Служби безпеки Володимир Сацюк. Про це в інтерв’ю газеті «Сегодня» від 10 грудня заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

«Якщо говорити про щось нове у цій справі – днями ми допитали в Москві колишнього першого заступника СБУ Володимира Сацюка, на чиїй дачі 5 вересня 2004 року, як уже не раз повідомлялося, і відбулася та вечеря, під час якої Ющенко нібито і був отруєний. Офіційно Сацюка в присутності наших представників і за нашим дорученням допитували слідчі Генпрокуратури Росії. Він дав свідчення. Які – поки що говорити не можу. Але це був його перший допит у рамках справи з отруєння Ющенка. Раніше він нами не допитувався», – сказав Пшонка.

За його словами, Сацюк допитувався як свідок, оскільки у нього і не було іншого процесуального статусу – ані підозрюваним, ані обвинуваченим у цій кримінальній справі він не був і в розшук не оголошувався.

Генпрокурор заявив, що Сацюк знову висував версію, що отруєння Ющенка не було. «Ця версія ідентична тій, яку він висунув і зараз. Але уточнив низку епізодів і обставин, дуже важливих для слідства, яких раніше ми не мали», – сказав Пшонка.

Водночас, наголосив генпрокурор, щоб остаточно у всьому розібратися, потрібні повторні зразки крові Ющенка. «Але їх немає. Адже в процесі попереднього відбору, зберігання і транспортування результатів аналізів було допущено ряд порушень. Наприклад, пробірки із зразками не були належним чином опечатані, що, у свою чергу, не виключало доступу до них сторонніх. Були й інші питання. На жаль, вони відкриті і сьогодні», – сказав Пшонка.
XS
SM
MD
LG