Доступність посилання

ТОП новини

В Осло формально вручили Нобелівську премію миру


Нобелівську премію миру заочно отримав китайський дисидент Лю Сяобо, який відбуває 11-річний термін ув’язнення за заклики до політичних реформ у Китаї.

На церемонії лауреат був представлений порожнім стільцем і фотографією.

Керівник Норвезького Нобелівського комітету Турбйорн Яґланн заявив: «Ми шкодуємо, що лауреата немає на церемонії. Він перебуває у в’язниці на північному сході Китаю. Також не змогли бути присутніми ані дружина Лю, ані його найближчі родичі. Тому медаль і диплом ми не вручатимемо сьогодні. І лише цей факт демонструє, що нагорода була необхідною і правильною. Ми вітаємо Лю Сяобо з врученням цьогорічної премії миру».

Китай назвав вручення премії Лю Сяобо «фарсом». Китайська влада посадила під домашній арешт його дружину, щоб не дати їй можливості відвідати церемонію нагородження.

У Нобелівському комітеті заявили, що присудження премії Лю Сяобо ґрунтується на «загальних цінностях» і не є кроком проти Китаю.

Президент США Барак Обама, який отримав Нобелівську премію миру минулого року, висловив жаль з приводу того, що дисидент не зміг прибути на церемонію і закликав владу Китай звільнити його якнайшвидше.

Китай і ще понад десяток країн вирішили не відвідувати церемонію вручення премії. Україна, яка спочатку теж була в цьому списку, вчора вирішила таки направити свого представника на вручення нагороди.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG