Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко: проект держбюджету-2011 – страшний


Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко критикує проект державного бюджету на 2011 рік, запропонований урядом України. Проект бюджету на 2011 рік, заявила вона, сформований на «неіснуючій законодавчій базі».

«У цьому бюджеті, по суті, є два бюджети. Один бюджет для 46 мільйонів людей, який призведе до реального зменшення усіх видатків, що стосуються життя 46 мільйонів… І другий бюджет – це бюджет для «своїх», в якому корупція вже запланована щодо кожного напряму їх витрат», – сказала Тимошенко.

«Це страшний бюджет. Такого ще ніколи не було за часи незалежності України», – наголосила вона.

За словами Тимошенко, бюджет на наступний рік пропонується затвердити без ухвалення програми соціально-економічного розвитку, без визначення основ грошово-кредитної політики, без визначення реальних макроекономічних показників. Вона зауважила, що запропонований урядом показник інфляції «абсолютно не відповідає реальності».

Тимошенко повідомила, що у вівторок буде проведене відкрите засідання опозиційного уряду, опозиційних політичних сил, керівників парламентських комітетів і заступників, на якому буде «публічно дано оцінку цьому бюджету».

«Найголовніше – ми даватимемо професійні поради, як вийти з цього замкнутого становища, тому що бюджет у такому вигляді для країни просто недопустимий», – заявила вона.

Тимошенко додала, що опозиція вноситиме свої пропозиції до проекту держбюджету на 2011 рік, а також наполягатиме на розгляді та ухваленні законопроекту про соціальні стандарти, які базуються на передвиборних обіцянках кандидата в Президенти Віктора Януковича. «Ми хотіли б зараз, спираючись на його зобов’язання перед державою, подати такий законопроект», – резюмувала лідер БЮТ.

За словами спікера парламенту Володимира Литвина, завтра уряд представить проект бюджету на наступний рік у парламенті, а після цього його можуть ухвалити в першому читанні. У цілому, як заявив Литвин, бюджет планують ухвалити не пізніше 24 грудня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG