Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: у перспективі Україна буде в ЄС


Президент України Віктор Янукович наголошує, що Європейський Союз є оптимальною моделлю суспільного розвитку, й у перспективі Україна буде у складі євроспільноти.

Про це глава держави заявив у своєму виступі на нараді з керівниками закордонних дипломатичних представництв України, що відбулася сьогодні в Києві.

«Ми бачимо Європейський Союз, як оптимальну модель суспільного розвитку, економіки, публічних інститутів та у перспективі – як наш спільний дім», – сказав Янукович.

Водночас, за його словами, у своїх очікуваннях на європейському напрямку «ми спустилися із захмарних висот на ґрунт реальності».

«Ми налаштовані без зайвого галасу досягати поставлених цілей. Формула успішної зовнішньої політики в сучасній Європі проста: успішні реформи, помножені на здатність говорити зі світом однією мовою, – мовою власних національних інтересів», – заявив Президент.

Янукович також наголосив, що сучасна українська дипломатія є не лише «рупором реформ, але їхнім безпосереднім учасником».

Крім того, за словами глави держави, членство в Європейському Союзі стане запорукою безпеки України в умовах позаблоковості.

У липні цього року Верховна Рада виключила прагнення України до членства в НАТО з переліку напрямів держполітики в сфері нацбезпеки.

При цьому парламент зберіг у переліку основних напрямів прагнення до набуття членства в ЄС при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.

На саміті «Україна-ЄС» 22 листопада Україна і Євросоюз домовилися про план дій, який Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG