Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 08:52

Україна святкує ювілей Михайла Старицького


Михайло Старицький

Київ – 170 років від дня народження письменника і театрального діяча Михайла Старицького відзначають сьогодні в Україні. З цієї нагоди багато українських театрів уже включили вистави за його п’єсами до свого грудневого репертуару. Крім того, у кількох українських містах проведуть низку урочистих заходів.

За внесок у розвиток драматургії Іван Франко назвав свого часу Старицького «батьком українського театру». Цього року з нагоди ювілею на батьківщині письменника – селі Кліщинці, що на Черкащині – відбудеться вечір пам’яті Старицького. У Києві зорганізована виставка робіт театральних художників. А впродовж наступного року в Україні видадуть твори Старицького за програмою «Українська книга».

Крім того, Міністерство культури України рекомендувало українським театрам включити п’єси Михайла Старицького до репертуару на грудень. За словами Станіслава Мойсеєва, художнього керівника «Молодого театру» в Києві, постановки за творами Старицького мають бути невід’ємною частиною репертуару. Однак на виставу «Талан» за однойменним твором письменника приходить не так багато людей, як передбачали напередодні вересневої прем’єри, говорить він. Режисер списує це на «розкачку» п’єси і сподівається, що згодом глядачів буде більше. Від цього, власне, залежатиме подальша доля постановки, зауважує Станіслав Мойсеєв.

«Це все залежатиме від попиту. Буде попит – отже, вистава буде у репертуарі. У нас немає якихось певних обмежень, - продовжує режисер. - Вважається, «Талан» - одна з найкращих п’єс Старицького. Це п’єса про театр, про те, що відбувається за лаштунками та інколи залишається невідомим для глядача. Старицький взагалі ніколи не зайвий в афіші будь-якого українського театру».

Театр – народу

Михайло Старицький деякий час очолював театр корифеїв – першу українську професійну трупу, що об’єднувала видатних театральних діячів позаминулого століття: Марка Кропивницього, Марію Заньковецьку, Миколу Садовського та інших. Це був новий на той час підхід до театрального мистецтва, ближчий до народу не тільки через доволі «демократичні» ціни на квитки, а й завдяки особливості форми постановок.

До сьогодні українські письменники вважають Михайла Старицького своїм наставником. Він прославився не тільки як автор оригінальних драматичних творів, а й як блискучий перекладач. Дуже відомим і тепер лишається його переклад українською шекспірівського «Гамлета».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG