Доступність посилання

ТОП новини

Рішення британського суду щодо Ассанжа оскаржує сторона обвинувачення


Сторона обвинувачення оскаржила рішення британського суду, який постановив у вівторок звільнити під грошову заставу засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який раніше був заарештований у Великій Британії. За умовами звільнення, 200 тисяч із заставної суми в 240 тисяч фунтів мають бути доставлені до суду готівкою.

Видачі 39-літнього австралійця домагається Швеція, де Асссанжа звинувачують у сексуальному насильстві.

Сам він називає звинувачення частиною кампанії з його дискредитації, яка почалась у зв’язку з публікацією на сайті Wikileaks таємних американських документів.

Протягом 48 годин суд вищої інстанції має розглянути скаргу обвинувачення. До тих пір Ассанж залишиться у в’язниці.

Адвокат Ассанжа Марк Стівенс повідомив журналістам у Лондоні, що процес, на його думку, стає показовим. «Ми знову маємо з’явитись у суді протягом наступних двох діб. Поки що нам навіть не повідомили, коли саме», – каже адвокат.

Якщо апеляція буде відхилена, Ассанж повинен буде щодня відмічатися в поліції за місцем проживання в графстві Суффолк і носити електронний датчик, що фіксує всі його пересування.

Ассанж не зможе залишити Велику Британію, оскільки його паспорт та інші документи конфісковані поліцією.

Наступне слухання у справі Ассанжа призначене на 11 січня 2011 року.

Сполучені Штати неодноразово висловлювали обурення діями сайту Wikileaks, однак жодного офіційного обвинувачення на адресу Ассанжа поки що не висували.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG