Доступність посилання

ТОП новини

Премію імені Сахарова вручили за відсутності лауреата


В Європарламенті сьогодні відбулася церемонія вручення щорічної премії імені Сахарова за внесок у захист прав людини.

Лауреатом премії цього року став кубинський дисидент Ґільєрмо Фаріньяс, відомий своєю правозахисною діяльністю. Однак він не зміг приїхати на церемонію, бо влада Куби не дозволила йому залишити країну. На місці, де мав сидіти лауреат, стояв порожній стілець.

Президент Європарламенту Єжи Бузек на церемонії вручення премії в Страсбурзі заявив: «Тепер настав час нагородити нашого лауреата дипломом. На жаль, ми змушені покласти цей диплом на порожній стілець, проте дозвольте мені від імені нас усіх побажати нашому лауреатові сили і доброго здоров’я, а також успіху в його боротьбі за свободу і висловити сподівання, що в майбутньому він зможе приїхати сюди, до Європейського парламенту, і особисто прийняти диплом і нагороду. Дякую».

На початку цього року Фаріньяс провів тривале голодування у в’язниці, протестуючи таким чином проти становища політв’язнів на Кубі.

Спостерігачі припускають, що саме цей вчинок вплинув на кубинську владу, яка за посередництва католицької церкви звільнила понад 50 в’язнів сумління.

Європарламент у жовтні присудив Фаріньясу засновану 1988 року премію імені Сахарова. Її грошовий еквівалент складає 50 тисяч євро.
XS
SM
MD
LG