Доступність посилання

ТОП новини

Політичний «тромб» у роботі Ради


Сьогодні фракція «БЮТ-Батьківщина» несподівано вдалася до вже призабутої останнім часом у Верховній Раді форми боротьби – її члени заблокували трибуну, президію а також урядову ложу. У такий спосіб «бютівці» вимагали припинити політичне переслідування лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та її заступника Олександра Турчинова. Натомість у Партії регіонів кажуть, що екс-Прем’єр-міністр так боїться оприлюднення матеріалів міжнародного аудиту про зловживання її уряду в 2008-2009 роках, що її соратники заблокували парламент.

У «Батьківщині» заявляють, що порушення Генеральною прокуратурою кримінальної справи проти Тимошенко є незаконним. Мовляв, кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, перебувають на казначейських рахунках уряду, а обвинувачення в їх розтраті на адресу лідера партії і екс-прем'єра пов'язані з необхідністю відвернути увагу від проведення пенсійної реформи в Україні.

Сергій Соболєв
Депутат Сергій Соболєв стверджує, що «Батьківщина» має у своєму розпорядженні документи, які підтверджують: кошти, отримані Україною від продажу квот на атмосферні викиди в рамках Кіотського протоколу, досі перебувають на казначейських рахунках уряду.

«До наших рук потрапили документи, які, чомусь, ховаються Генеральною прокуратурою, урядом і Президентом ... Це підтверджує Державне казначейство», – зазначив Соболєв.

Соратник Тимошенко переконаний, що порушуючи кримінальну справу проти лідера «Батьківщини», слідчі Генеральної прокуратури виконали політичне замовлення. Саме їх та ще представників СБУ за такі дії і слід притягати до відповідальності, каже депутат

Сергій Власенко
Інший народний депутат із фракції БЮТ-«Батьківщина» Сергій Власенко заявив, що метою влади є обмеження можливості пересування для лідера «Батьківщини» і саме з цим можна пов'язувати рішення Генеральної прокуратури пред'явити їй звинувачення в нібито нецільовому використанні коштів.

«Бютівці» бояться інформаційного вибуху – Чечетов

Натомість у Партії регіонів висловлюють переконання, що «БЮТ-Батьківщина» блокує трибуну Верховної Ради тільки для того, щоб уникнути розголошення звіту слідчої комісії щодо використання коштів Державним комітетом з державного матеріального резерву при уряді Юлії Тимошенко і результатів міжнародного аудиту, які планувалося оголосити в п'ятницю.

Михайло Чечетов
«З побоювання інформаційного вибуху, який поховає остаточно останні рейтинги фракції БЮТ, зроблено блокування трибуни», – заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов журналістам у четвер.

За словами Чечетова, у п'ятницю міністр фінансів Федір Ярошенко має поінформувати про результати міжнародного аудиту «про широкомасштабне розкрадання бюджетних коштів минулим урядом».

Раніше міністр фінансів України Федір Ярошенко заявив, що матеріали міжнародного аудиту діяльності уряду Тимошенко передано до Генпрокуратури України і Верховної Ради. Він нагадав, що аудит, проведений компанією Trout Cacheris PLLC, встановив факти «неправомірного витрачання грошових коштів і очевидні факти зловживань з боку посадових осіб попереднього уряду країни …на суму понад 3 мільярди гривень у 2008-2009 роках». «Крім того, за матеріалами попереднього розслідування, за цей самий період встановлено нецільове використання бюджетних ресурсів на більш як 50 мільярдів гривень», – зазначив Ярошенко.

Северінсен закликала Януковича не переслідувати опозицію

16 грудня колишній співдоповідач ПАРЄ по Україні Ганне Северінсен закликала Президента України Віктора Януковича припинити кримінальне переслідування своїх опонентів.

«З великим сумом я дізналася, що українська влада порушила кримінальну справу проти опозиційного лідера, колишнього Прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, і що їй у зв`язку з цим було заборонено виїжджати з Києва напередодні саміту Європейської народної партії, який проходить у Брюсселі», – сказала Северінсен.

На її думку, такі методи, що їх використала українська влада з метою запобігти участі опозиційного політика у важливих міжнародних подіях, є антидемократичними, антиєвропейськими.

«Я засуджую таку практику і наголошую, що, оскільки Президент України Віктор Янукович неодноразово oбіцяв дотримуватися європейських стандартів, я закликаю його повернутися до правового демократичного поля і припинити переслідування політичних опонентів», – наголосила Северінсен.

15 грудня прес-служба Генпрокуратури України заявила, що слідчі відомства порушили кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко. Їй пред’явлені обвинувачення на підставі частина 3 стаття 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG