Доступність посилання

ТОП новини

Україна щороку отримує понад 5 мільярдів доларів від заробітчан


В Україні щороку надходить від 5 до 8 мільярдів доларів грошових переказів від трудових мігрантів, які працюють за кордоном. Про це сьогодні в Києві повідомив голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі.

Він наголосив, що протягом останнього року Україна отримала близько 5 мільярдів доларів грошових переказів. «Загалом, за даними Світового банку, зростання обсягів грошових переказів на 10% знижує на 3,5% кількість населення країни, яке живе за межею бідності. Україна є частиною цього процесу», – додав Манфред Профазі.

Голова представництва МОМ в Україні зазначив, що нині «за своїми обсягами грошові перекази посідають друге місце серед найзначніших грошових потоків у світі». «У 2009 році обсяги грошових переказів, які мігранти надіслали у країни свого походження, склали 414 мільярдів доларів. В цілому, за останні десять років ця сума подвоїлася», – повідомив Манфред Профазі.

Він також додав, що у МОМ прогнозують подальше зростання міжнародної міграції. «Однак я впевнений у тому, що якщо правильно керувати міграційними процесами, вони будуть вигідними для держав так само, як і для самих мігрантів чи їхніх родин. Країни, які отримують мігрантів, мають можливість заповнити свій ринок праці. Країни, з яких мігранти виїжджають, можуть отримати грошові вливання у вигляді переказів, які здійснюють мігранти для своїх родин», – наголосив Манфред Профазі.

За його словами, у докризовий період близько 5 мільйонів українців працювали за кордоном, з них половина – легально. Як заявив Профазі, даних на цей рік немає.
XS
SM
MD
LG