Доступність посилання

ТОП новини

Саміт Євросоюзу завершився у Брюсселі


Дводенний саміт Європейського Союзу завершився сьогодні у Брюсселі.

Основною темою сьогоднішніх обговорень була зовнішня політика. Лідери країн ЄС відзначили помітний прогрес у відносинах Євросоюзу з такими стратегічними партнерами як США, Китай та Індія.

На саміті Євросоюзу також ухвалили рішення про створення постійно діючого стабілізаційного фонду, спрямованого на підтримку стабільності єдиної європейської валюти і національних економік. Про це, зокрема, заявив напередодні на прес-конференції за підсумками першого дня саміту в Брюсселі президент Євросоюзу Герман Ван Ромпей.

«Країни ЄС, валютою яких є євро, встановлюють стабілізаційний механізм, який може бути використаний у разі необхідності для забезпечення стабільності єврозони в цілому. Надання будь-якої фінансової допомоги буде обумовлене жорсткими умовами», – заявив Ромпей.

Постійний фонд має бути створений до червня 2013 року. Постійно діючий антикризовий механізм замінить два тимчасових інструменти, які були створені в розпал фінансової кризи, що вибухнула в травні минулого року. Єврокомісія має внести до фонду 60 мільярдів євро, кредити Європейського центробанку (відповідно до міжурядової угоди) складатимуть 440 мільярдів. Зі свого боку Міжнародний Фонд (МВФ) обіцяв внести 250 мільярдів євро, і таким чином наявні у розпорядженні кошти в сумі склали 750 мільярдів євро.

Греція та Ірландія вже отримали термінові кредити ЄС і МВФ. Багато експертів висловлюють побоювання, що до такого ж заходу доведеться вдатися Португалії та Іспанії.
XS
SM
MD
LG