Доступність посилання

ТОП новини

На виборах у Білорусі перемагає Лукашенко – дані екзит-полу


За даними екзит-полу, проведеного провладним центром ЕКООМ, за станом на 15:00 діючий Президент Білорусі Олександр Лукашенко набирає понад 70 відсотків голосів.

На другому і третьому місцях – кандидати від опозиції Андрій Санніков (6,33 відсотка) і Володимир Некляєв (4,49 відсотка).

Тим часом, голова Центрвиборчкому Лідія Єрмошина заявила, що вибори Президента Білорусі відбулися.

Відповідно до законодавства, вибори визнаються такими, що відбулися, якщо в них взяли участь більше половини громадян Білорусі, включених до списків виборців.

«Якщо на 12 годину в нас було 46% (тих, хто проголосував), то зараз можна з упевненістю говорити, що проголосували 50%», – зауважила Єрмошина на прес-конференції в Мінську.

Із 14 грудня тривало дострокове голосування. У ньому, за даними Центрвиборчкому, взяли участь понад 17 відсотків виборців.

У суботу КГБ і МВД Білорусі звернулися до громадян із проханням не піддаватися на заклики опозиції, попередивши, що будь-які протиправні дії будуть жорстоко присікатися.

Раніше кандидати на президента від опозиції, які заявляють, що результати голосування будуть сфальсифіковані, закликали виборців вийти на головний майдан Мінська відразу після закриття виборчих дільниць і вимагати нових виборів. Опозиція запевняє, що акція буде мирною.
XS
SM
MD
LG