Доступність посилання

ТОП новини

Харківські транспортники оголосили страйк безстроковим


Працівники харківського «Міськлектротрансу» назвали оголошену сьогодні акцію протесту безстроковою, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Через п’ятимісячну заборгованість із заробітної плати, сьогодні зранку на маршрути не вийшли трамваї та тролейбуси усіх чотирьох депо міста. За словами працівників підприємства, гроші їм не виплачують з літа цього року, кожному співробітнику наразі винні в середньому по десять тисяч гривень.

Загалом заборгованість із зарплати на підприємстві становить близько тридцяти мільйонів гривень. Страйкувати колектив «Міськелектротрансу» вирішив доти, доки з ними повністю не розрахуються.

Страйкують через відсутність зарплати працівники підприємства не вперше. Минулого року через страйк звільнили кількох працівників підприємства. Тому цього разу через побоювання репресій право відстоювати свої інтереси транспортники делегували громадській організації «Прорвемось».

Як розповів один з лідерів організації Андрій Ільгов, напередодні керівництво підприємства вмовляло працівників не припиняти роботу.

«Керівництво заїхало о дванадцятій годині ночі. І почало тиснути, щоб люди вийшли на маршрути. Дякувати Богові, народ в нас твердий, а куди ще тягти, вже півроку без зарплати, тому ніхто не виїхав. Нібито зараз приїхав Дульфан (директор міського Депаратменту транспорту та зв’язку), і почав на людей тиснути», – сказав Андрій Ільгов.

Працівники «Міськелектротрансу» тим часом написали відкритого листа Президенту.
Чиновники натомість заявляють, що були готові до сьогоднішньої акції протесту/ Запевняють, що транспортного колапсу в місті немає. Як заявив директор Департаменту транспорту і зв’язку міськради Сергій Дульфан, додатково на маршрути зранку вийшли 16 великих автобусів, які нещодавно місто отримало зі Львова. Посадовець нарікає на недостатню компенсацію державою проїзду пільговиків, яка не покриває збитки «Міськелектротрансу».

Повідомляється, що сьогодні міський голова Харкова Геннадій Кернес проведе нараду щодо погашення заборгованості працівникам «Міськелектротрансу». Не виключається, що йтиметься і про підвищення вартості проїзду в трамваях та тролейбусах.
XS
SM
MD
LG