Доступність посилання

ТОП новини

Уряд пропонує підвищити пенсійний вік і жінкам, і чоловікам


Кабінет Міністрів у проекті Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» пропонує Верховній Раді підвищити пенсійний вік не тільки для жінок із 55 до 60 років, як заявляли раніше, а й для чоловіків, що працюють на державній службі, до 62 років.

Такий один із моментів законопроекту, зареєстрованого в Верховній Раді за ч. 7455 і переданого на розгляд керівництву парламенту ще 13 грудня, але оприлюдненого, за повідомленнями агентств, у понеділок увечері.

На вечір понеділка ще не відомо, чи йдеться вже про доопрацьований текст, а чи про поданий спочатку, але потім забраний урядом на доопрацювання.

Пояснювальна записка до законопроекту повідомляє, що уряд пропонує поступово підвищити пенсійний вік для жінок із нинішніх 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року, а для чоловіків, які працюють на державній службі, – до 62 років із 2013 року.

Однією з цілей законопроекту встановлено визначити механізм запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

У зв’язку з цим, зокрема, запропоновано також підвищити мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком із 5 до 15 років, а нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі – із 20 до 30 років для жінок та з 25 до 35 років для чоловіків для новопризначених пенсій.

Серед інших пропонованих змін – поступове підвищення віку для жінок для одержання державної соціальної допомоги з 58 до 63 років чи поступове збільшення необхідної вислуги для призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та деяким іншим особам, або перехід на здійснення виплат спеціальних пенсій особам, які мають право дострокового виходу на пенсію, лише при досягненні загальновстановленого пенсійного віку.

Законопроект також передбачає встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, або підвищити рівень пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери, передбачивши виплату їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію у розмірі 10 призначених місячних пенсій.

На сайті Верховної Ради, де опублікований проект закону, зазначена одна дата – 13 грудня.

Водночас удень у понеділок, 20 грудня, Голова Верховної Ради Володимир Литвин повідомив на брифінгу, що вже цього ж дня уряд планував повернути до парламенту доопрацьований законопроект про пенсійну реформу, що його Кабмін мав було повернути до Верховної Ради ще наприкінці минулого тижня. За словами спікера, Прем’єр-міністр Микола Азаров запевнив, що проект надійде до відповідних служб парламенту протягом понеділка.

Раніше в понеділок на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій та голів парламентських комітетів Литвин повідомляв, що уряд забрав законопроект щодо проведення пенсійної реформи з парламенту на доопрацювання після того, як він уже був внесений до парламенту і зареєстрований.

Таким чином, на вечір понеділка напевно не відомо, чи є текст на сайті Верховної Ради первісним, а чи вже доопрацьованим.

У п’ятницю, 24 грудня, парламент має заслухати інформацію щодо проведення пенсійної реформи віце-прем’єр-міністра України, міністра соціальної політики і праці Сергія Тігіпка, підпис якого стоїть під пояснювальною запискою до законопроекту.

На початку грудня перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова повідомляла про законопроект щодо першого етапу пенсійної реформи, який на той час іще готував уряд, і говорила, що він буде містити пропозицію про поступове підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років. Але про плани підвищити пенсійний вік і для чоловіків вона тоді не згадувала.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG