Доступність посилання

ТОП новини

В Україні занепокоєні застосуванням сили проти опозиції в Білорусі


Міністерство закордонних справ України занепокоєне непропорційним застосуванням сили під час акцій протестів на президентських виборах у Білорусі. Про це повідомив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

За його словами, у МЗС України уважно спостерігають за розвитком ситуації в Білорусі після виборів президента 19 грудня.

Волошин наголосив, що Україна базуватиме свої оцінки перебігу кампанії та результатів виборів на основі висновків місії міжнародних спостерігачів, до якої входили також і представники України, що представляли Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини та Парламентську Асамблею ОБСЄ.

«Разом із тим, викликає занепокоєння непропорційне застосування сили проти учасників акції протестів і журналістів, сутички представників опозиції з силами правопорядку та затримання деяких кандидатів», – сказав Волошин.

За його словами, зараз перевіряється інформація про наявність серед затриманих громадян України. Представник МЗС наголосив, що Україна зацікавлена у подальшому прогресі і консолідації демократичних цінностей у Білорусі та виступає за продовження активного діалогу з офіційним Мінськом.

Суди білоруської столиці засудили близько 600 учасників акції опозиції до адміністративних арештів.

За офіційними даними, на виборах президента Білорусі переміг чинний глава держави Олександр Лукашенко. Опозиція заявляє про фальсифікації під час голосування.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG