Доступність посилання

ТОП новини

Шанси ратифікації угоди про СНО в Сенаті США зростають


Угода про скорочення стратегічних наступальних озброєнь між Сполученими Штатами Америки і Росією, за сьогоднішніми повідомленнями, має шанс бути ратифікованою в Сенаті Конгресу США вже цього тижня.

Вже дев’ять сенаторів-республіканців публічно заявили, що проголосують за її ратифікацію.

Таким чином, разом із 58 сенаторами-демократами, які мали б усі підтримати ратифікацію, має набратися 67 прихильників угоди – якраз мінімальна кількість, необхідна для ратифікації міжнародного договору.

Адміністрація президента США, демократа Барака Обами називає договір надзвичайно важливим для національної безпеки США і прагне провести його ратифікацію, перш ніж нинішній склад Сенату перед кінцем року закінчить роботу. У наступному складі, який збереться в січні, демократів буде ще на 5 менше.

Серед республіканців поширена думка, що договір обмежить можливості США в галузі національної безпеки.

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, відомий у Сполучених Штатах за скороченням “New START”, а в Росії – «СНВ-III», має відчутно скоротити ядерні арсенали двох країн і запровадити нові механізми контролю. Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали його по тривалих переговорах у квітні. Він має замінити попередній такий договір, термін чинності якого закінчився в грудні минулого року.

Документ, серед іншого, передбачає протягом 7 років обмежити кількість боєголовок, які має на бойовому чергуванні кожна сторона, до 1 тисячі 550 одиниць, що істотно менше, ніж є нині (понад 2 з половиною тисячі одиниць у Росії проти більш як 2 тисяч одиниць у США), і значно менше, ніж передбачали попередні такі договори.
XS
SM
MD
LG