Доступність посилання

ТОП новини

Сенат США готовий до ратифікації договору щодо СНО


Уже сьогодні Сенат США може розпочати процес ратифікації нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією. Цього тижня демократична більшість в американському Сенаті відхилила пропоновані республіканцями поправки до цього договору. Білий дім у зв’язку з цим висловив переконання, що ця палата Конгресу ратифікує угоду до різдвяних канікул.

Договір, підписаний президентами Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим у квітні, передбачає скорочення кількості стратегічних ядерних боєзарядів, які перебувають на бойовому чергуванні, до 1550 одиниць із кожної сторони протягом семи років.

Для ратифікації договору за нього мають проголосувати принаймні 67 зі 100 сенаторів. Нині в Сенаті 58 демократів, які мали б усі підтримати угоду. Крім того, щонайменше 11 сенаторів-республіканців погодилися приєднатися до демократів у голосуванні за цей документ.

Для набуття чинності він також має бути схвалений парламентом Росії. Там на схвалення ратифікації очікують відразу після такого ж кроку США.
XS
SM
MD
LG