Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ тримає на контролі справу про бійку депутатів – Блажівський


Заступник Генерального прокурора Євген Блажівський заявляє, що Генпрокуратура тримає на контролі справу щодо подій у Верховній Раді 16 грудня. Про це він заявив сьогодні на засіданні парламенту, виступаючи з доповіддю про хід розслідування справи про бійку депутатів.

За словами Блажівського, 20 грудня до Генеральної прокуратури надійшли заяви народних депутатів щодо побиття, які були направлені до прокуратури Києва. «Беручи до уваги наявність достатніх приводів та підстав 21 грудня, прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом втручання у діяльність державних діячів з метою перешкоджання ними виконанню службових обов’язків за частиною 2 статті 344 Кримінального кодексу України», – сказав заступник Генпрокурора.

За його словами, «встановлено, що 16 грудня група окремих народних депутатів, починаючи з 09:30, у сесійній залі Верховної Ради, використовуючи своє службове становище, перешкоджала виконанню народними депутатами своїх обов’язків». Заступник Генпрокурора додав, що о 19-й годині у парламенті відбулося «силове протистояння із застосуванням фізичного насильства. Окремі народні депутати отримали тілесні ушкодження, робота парламенту 16 грудня так і не розпочалася».

Такі слова Блажівського супроводжувалися вигуками «Брехня!» з боку фракції БЮТ-«Батьківщина».

За словами заступника Генпрокурора, досудове слідство наразі триває, і створена слідча група.

Блажівський наголосив, що «розслідування кримінальних справ, де учасниками кримінального судочинства є народні депутати України, незалежно від того, в якому процесуальному статусі вони перебувають – чи як свідки, чи як потерпілі, чи навіть як підозрювані або обвинувачувані, – це складний процес ведення слідства».

У зв’язку з цим заступник Генерального прокурора висловив сподівання, що народні депутати будуть сприяти розслідуванню цієї кримінальної справи.

16 грудня депутати фракції БЮТ-«Батьківщина» блокували роботу парламенту. Увечері депутати від Партії регіонів увірвалися до сесійної зали з дверей президії, через які заходять керівники Верховної Ради, побили депутатів від БЮТ і відтіснили їх у сесійну залу. Постраждали шестеро представників БЮТу, п’ятьох із них шпиталізували.

21 грудня прокуратура Києва за матеріалами дослідчої перевірки цих подій порушила кримінальну справу за статтею «втручання у діяльність державного діяча».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG