Доступність посилання

ТОП новини

Лисенка заборонили призначати ректором ДонНУ – адвокат


Суд заборонив Міністерству освіти підписувати контракт з ректором, якого вибрав колектив Донецького національного університету. Про це повідомила адвокат Юрія Лисенка і його дружини Тетяни Лев Катерина Кутняя, інформує кореспондент Радіо Свобода.

«На сьогодні дійсно є ухвала Київського окружного адміністративного суду, згідно з якою Міністерству освіти заборонили підписувати контракт з Лисенком Юрієм Григоровичем. Не просто призупинене рішення конференції, а, дослівно, «заборонено підписувати контракт із Лисенком Юрієм Григоровичем у зв’язку з тим, що відкрите провадження за позовом Користіна Олександра» і йде судовий процес», – сказала Катерина Кутняя.

За її словами, наступне слухання за позовом третього кандидата на посаду ректора ДонНУ Олександра Користіна відбудеться у понеділок. Користін є полковником міліції і завідувачем кафедри економічної безпеки Національного університету внутрішніх справ України.

У цей час у Донецькому університеті нічого не знають про третього кандидата на посаду ректора і очікують призначення на цю посаду Юрія Лисенка. Головний юрист Донецького університету Альбіна Фурман відзначила, що «жодних документів від Міністерства освіти вони не отримували». За її словами, виконувач обов’язків ректора Петро Єгоров визнав рішення конференції.

Альбіна Фурман за дорученням Єгорова переказала журналістам його позицію стосовно того, що перевірки головного бухгалтера університету Тетяни Лев жодним чином не пов’язані з обранням її чоловіка, Юрія Лисенка, ректором. Водночас Фурман перелічила низку обвинувачень у бік Тетяни Лев як головного бухгалтера і проректора з фінансової роботи ДонНУ.

«Презумпцію невинуватості ніхто не скасовував. Усі сьогоднішні закиди у бік Тетяни Лев безпідставні. Зараз університет не має рішення суду, яке вступило в силу», – відповідає на це адвокат Катерина Кутняя. За її словами, після побиття двома невідомими у минулу п’ятницю Тетяна Лев почуває себе недобре. Потерпіла не знає, чи порушили правоохоронці кримінальну справу за фактом злочину.

Незважаючи на те, що, за словами Тетяни Лев, невідомі злодії кричали їй: «Це тобі за чоловіка!», Альбіна Фурман закликала не пов’язувати останні події із виборами ректора. З моменту зборів колективу, за законом, проміністерський виконувач обов’язків Петро Єгоров може залишатись на цій посаді до двох років.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG