Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані ініціюють продовжити повноваження Назарбаєва


У казахстанському місті Оскемен на заході країни, раніше відомому як Усть-Каменогорськ, у четвер створена ініціативна група для збирання підписів за проведення загальнонаціонального референдуму, який мав би на меті продовжити повноваження президента Нурсултана Назарбаєва до 2020 року.

До групи ввійшли близько 20 осіб, які представляють увесь Казахстан. Вони одноголосно проголосували за те, щоб почати кампанію за референдум негайно.

Для проведення загальнонаціонального референдуму треба зібрати принаймні 200 тисяч підписів із усіх регіонів Казахстану.

Нинішній президентський термін Назарбаєва спливає 2012 року.

70-річний Нурсултан Назарбаєв став президентом Казахстану ще перед розпадом Радянського Союзу, в 1990-му, а до того два роки керував Казахською РСР як перший секретар ЦК Комуністичної партії Казахстану. Відтоді він незмінно очолює державу, кілька разів переобравшись і одного разу продовживши свої повноваження без виборів через референдум. Він має спеціальні статуси «першого президента» і «лідера нації», які знімають із нього обмеження на кількість термінів на президентській посаді.
XS
SM
MD
LG