Доступність посилання

ТОП новини

Із української бібліотеки в Москві вилучили книжки на експертизу – директор


Із Бібліотеки української літератури в Москві вилучено понад 50 книжок для проведення психолого-лінгвістичної експертизи, повідомила українських журналістів у четвер директор бібліотеки Наталія Шаріна.

За її словами, які наводить агентство «УНІАН», вилучення літератури здійснював у вівторок Відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії.

Як сказала Шаріна, співробітники міліції набрали в електронному каталозі слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було знайдено це слово.

Вона додала, що при цьому міліція пропонувала знайти на полицях всі книжки, які показав каталог, співробітникам бібліотеки, а на запитання, чому вони не роблять це самі, відповіли: «Ви хочете, щоб ми перевернули бібліотеку і всі книги були на підлозі?».

За її словами, з її кабінету були вилучені недавно одержані книжки, зокрема, від Посольства України в Росії.

На запитання про підстави для вилучення книг слідчі повідомили, і це записано у протоколі обшуку, що «література вилучається для проведення психолого-лінгвістичної експертизи».

Шаріна наголосила, що в Росії за екстремістську визнається та література, яку оприлюднено на офіційному сайті Міністерства юстиції, і в її бібліотеці видань із того списку немає.

Як повідомляє агентство, вилучено близько 50 книжок, зокрема, про митрополита Андрея Шептицького, про ОУН та УПА, про діяльність руху «Пора», а також газети «Нація і держава», «Шлях перемоги», «Українське слово». До цього списку також потрапило видання «Національна безпека України» тощо.

У вівторок деякі засоби інформації з посиланням на свої джерела в правоохоронних органах Росії повідомили, що прокуратура Москви порушила кримінальну справу за фактом поширення екстремістської літератури в Бібліотеці української літератури в Москві і проводить там обшуки.

Водночас у прес-службі МВС Росії Радіо Свобода не підтвердили цю інформацію в той час, як обшук уже тривав.

А в самій Бібліотеці української літератури назвали провокацією повідомлення про нібито порушення кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

Напередодні керівництво бібліотеки вже заперечувало повідомлення про поширення літератури«антиросійської спрямованості», про що тоді писали деякі засоби інформації.
XS
SM
MD
LG