Доступність посилання

ТОП новини

Росія погодилася купити два французькі «містралі»


Росія погодилася купити не менш як два французькі ударні вертольотоносці класу «Містраль», повідомив у п’ятницю президент Франції Ніколя Саркозі.

Як мовиться в повідомленні його апарату, про рішення купити два кораблі повідомив французького керівника його російський колега Дмитро Медведєв.

За цим повідомленням, після «спільного» виробництва цих двох кораблів створеним для цього консорціумом із двох французьких і одного російського суднобудівних підприємств угоду мають розширити на будівництво для Росії ще двох.

Переговори про закупівлю Росією найсучасніших французьких ударних десантних кораблів-вертольотоносців класу «Містраль» вповільнилися влітку цього року через незгоди навколо бажання Росії отримати не тільки самі кораблі, а й новітні французькі військові технології. Тоді Росія замість ексклюзивних переговорів із Францією оголосила міжнародний тендер.

Раніше цього місяця міністр оборони Франції Ерве Морен під час відвідин Москви запевнив, що його країна готова передати ці технології, якщо виграє тендер.

Оглядачі припускають, що після будівництва першого такого корабля у Франції надалі їх зможе будувати сама Росія.

Франція має на озброєнні лише два такі кораблі.

Раніше союзники Франції у НАТО не раз застерігали від продажу цих кораблів Росії, вважаючи, що це може підірвати регіональну стабільність.

Москва, зокрема, заявляла, що, якби вона мала в своєму розпорядженні «містралі» під час війни з Грузією в серпні 2008 року, вона б досягла своїх воєнних цілей за 40 хвилин, а не за 26 годин.
XS
SM
MD
LG